LAZUROL CLASSIC S1023

  • Vzorkovnice

Popis

Napúšťacia syntetická lazúra s obsahom olejov

CHARAKTERISTIKA A POUŽITIE VÝROBKU:
Výrobok je určený k ochranným lazúrovacím náterom mäkkého a tvrdého dreva vystaveného poveternostným vplyvom, ako aj k náterom v interiéroch, napr.: nátery záhradného nábytku, drevených štítov, podhľadov, obloženia stien a stropov, plotov, chát a drevených domčekov, okien a dverí. Hlboko preniká do štruktúry dreva a zvýrazňuje jeho prirodzenú kresbu a tým poskytuje vysoko efektívny náter. Vyznačuje sa jednoduchou obnoviteľnosťou starého náteru. Bezfarebný lak je určený výhradne pre nátery v interiéroch. Chráni drevo pred účinkami UV žiarenia, obsahuje prírodný olej.

PRÍPRAVA PODKLADU:
Drevo musí byť pred natieraním čisté, suché, dobre obrúsené, s vlhkosťou max. 12 %. Z dreva so zvýšeným obsahom živíc (červený smrek, borovica) odstráňte všetky výrony živíc riedidlom C 6000. Na kvalite prípravy dreva závisí konečný vzhľad náteru a aj jeho životnosť. Povrch dreva určeného do exteriéru je nutné najprv napustiť vhodným fungicídnym napúšťadlom LAZUROL IMPREGNAČNÝ ZÁKLAD S 1033, ktorý zaistí ochranu dreva pred napadnutím plesňami, hubami a hmyzom. V ďalšom kroku povrch dreva prebrúste jemným brúsnym papierom a potom aplikujte napúšťaciu lazúru. Pri renovačných náteroch odstráňte zo starého dreva nesúdržné vrstvy, napr. prebrúsením.

RIEDIDLO: S 6006

DOPORUČOVANÝ NÁTEROVÝ POSTUP:
Pred použitím dôkladne zamiešajte! Lak sa nemusí riediť, je pripravený na priame použitie.
Minimálna teplota pri natieraní je 7°C. Pri použití v interiéroch nanášajte 1 až 2 vrstvy, v exteriéroch je vhodné nanášať 3 vrstvy. Bezfarebný odtieň je určený výhradne pre použitie v interiéroch. Jednotlivé nátery sa nanášajú v intervale 24 hod. Pre rovnomerné zvýraznenie kresby dreva zotrite po 10 až 15 minútach nevsiaknutú lazúru pomocou suchého štetca alebo handry.
Pre dosiahnutie vysokého lesku môžete povrch pretrieť lakom LAZUROL UNIVERZÁLNY LAK S 1002 alebo prírodným odtieňom lazúry LAZUROL GOLD S 1037. Pre zvýšenie odolnosti podláh pretrite výrobkom LAZUROL PODLAHOVÝ LAK S 1020.

VÝDATNOSŤ: 8-10m2/L

ODTIENE: 0000 bezfarebný, 0010 biely, 0020 gaštan, 0021 orech, 0022 palisander, 0023 teak, 0025 sipo, 0051 zeleň jedľová, 0060 pínia, 0062 borovica, 0080 mahagón, 0099 eben

Podrobný výpis parametrů
Aplikačná vrstva: Lazury,  tenkovrstvý
Spôsob nanášania: Štětce
Chemické zaradenie: Syntetické
Použitie na drevo | laky lazúry: Pergoly Dřevéné ploty Vrata - lakovaná Dveře - lakované Dřevěné podhledy - laky Lavičky - lakované
Použitie hobby | profi: Hobby a domácí využití
Prostredie exterier | interier: Interiér - vnitřní prostředí Exterier - veknovní prostředí
Číselné označenie: S1023
Odporúčame: Ano

Soubory ke stažení

Fotogaléria

  • foto